Wicko - Łącko - Postomino - Agroturystyka - Noclegi - Pokoje - Jezioro Wicko - Wędkowanie - Pensjonat
Rybakówka Piotr i Stefania Gumowscy
76-106 Łącko, Łącko 50
gm. Postomino, woj. pomorskie
tel: +48 519 180 959, +48 509 214 219 (ENG)

Obiekt sezonowy: maj - październik | Mapka


Atrakcje
Łącko jest wsią, której początki sięgają XIII w., zbudowaną w kształcie okrężnicy. Centralnym punktem jest wybudowany XIV-wieczny gotycki kościół ze strzelistą wieżą. Otaczają go uznane za pomniki przyrody dwustuletnie lipy. Wewnątrz kościoła znajduje się renesansowy ołtarz i chrzcielnica oraz barokowy krucyfiks, interesujące są również stare zabudowania we wsi.

Wieś Łacko leży na obszarze krajobrazu chronionego ciągnącego się na zachód od Ustki, nad jeziorem Wicko, stanowiącym siedlisko wielu gatunków ptaków wodnych oraz ryb. W jego otoczeniu spotkać można takie unikatowe gatunki zwierząt jak orzeł bielik i bobry.

Występowanie takich gatunków ryb jak: sandacz, szczupak, okoń, płoć, węgorz, sum, leszcz zapewnia wiele atrakcji wędkarskich.

Na całym terenie zachowała się nie spotykana gdzie indziej ilość ryglowych chałup i zagród, wchodzących w skład obszaru zwanego "krainą w kratę".

W odległości ok. 40 kilometrów, we wsi Borkowo, obejrzeć można cmentarzysko megalityczne sprzed 5000 lat (unikat na skalę europejską), a 50 km na wschód czekają na turystów ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, Niedaleko umiejscowione zostały również elektrownie wiatrowe - największe wiatraki sięgają 120 metrów wysokości!

 wicko
Postomino - Nolcegi Wicko - Agroturystyka - Wakacje - Pokoje - Wczasy - Kwatera - Noclegi
Copyright by wakacje.agro.pl 2016 ICDR